LV  |  RU  |  LT  |  EN
Visu veida karogi jūsu biznesam  
Karogu izgatavošana

 

Karogu izgatavošana

 

   Izgatavojot karogu ir jāņem vērā vairāki apstākļi, piemēram, - karoga audumam jābūt pietiekami vieglam, lai karogs vējā plīvotu un lietū samirkstot nekļūtu pārāk smags. Šo pašu iemeslu dēļ tam jābūt materiālam, kas pēc iespējas mazāk uzsūc mitrumu un pēc iespējas ātrāk izžūst. Audumam jābūt arī ļoti izturīgam, lai tas nesaplīstu vējā, kā arī neizbalētu saules, vēja un mitruma ietekmē. Arī krāsām, ar kurām karogs tiek apdrukāts jābūt pietiekami noturīgām pret laika apstākļu iedarbību. Tādēļ ir ļoti būtiski karogus iegādāties no kompānijas, kas garantē to kvalitāti arī lietošanas laikā.

Senāk karogus izgatavoja ar rokām, sašujot auduma gabalus. Mūsdienās karogu izgatavošanai tiek izmantotas sietspiedes vai digitāldrukas tehnoloģijas. Karogi tiek drukāti garus auduma ruļļus apdrukājot ar vajadzīgajām krāsām un attēliem. Tad audums tiek izmazgāts, izžāvēts un sagriezts atsevišķos gabalos (karogos).

 

   Parasti karogi tiek izgatavoti no 100% poliestera auduma. Poliestera materiāls ir izturīgs, viegls, mazgājams 60 grādu temperatūrā un gludināms 130 grādu temperatūrā. Atšķirībā no vilnas vai kokvilnas karogiem, tas pland pat vieglā vējā. Pieejami divi auduma veidi pēc biezuma - 125g/m2 un 165g/m2. Biezākais audums paredzēts ilgstošākai kalpošanai skarbākā vidē (t.i. jūras sāļais gaiss, vējš, lietus, mastos, kur tam jāpland pastāvīgi), pēc struktūras tas ļoti atgādina vilnas audumu. Āra apstākļos vislabāk kalpo karogs, kas ir izgatavots no tam speciāli paredzēta auduma, piemēram, tīklveida audums (šādu audumu piedāvā, piemēram, rūpnīca «Neschen»).

   Lai karogs būtu skatāms no abām pusēm, tas ir jāizgatavo dubultā (lai no otras puses attēls nespīdētu cauri). Uz karoga iespējams uzdrukāt jebkuru attēlu.

   Karogi, kas ir platāki par 1,5 metriem (jebkura garuma), parasti tiek šūti, bet ir iespējams izmantot arī 3 metrus platu audumu. Karoga izmēri nav ierobežoti, bet visizplatītākais āra karoga izmērs ir 1 x 2 metri.

 

   Maksimālie karogu izmēri atkarībā no masts augstuma 

Karogu masta garums, m

Atbilstoša karoga platība, m2

6

2,1

7 - 8

2,9

9

4,2

10

5,1

12

7,5